NOVINKA | GUCCI - Bloom

GUCCI BLOOM: PRVNÍ PARFÉM OD KREATIVNÍHO ŘEDITELE ALESSANDRA MICHELE

"Chtěl jsem vytvořit bohatou bílou květinovou vůni, odvážnou, která vás při přičichnutí přenese do nádherně rozkvetlé zahrady. Do zahrady plné voňavých květů a rostlin všech barev. Rozkvetlá zahrada pro mě symbolizuje krásu žen. Různobarevná, divoká, rozmanitá…najdeme tam vše. Gucci Bloom vám otevírá cestu do této zahrady plné vůní," odkrývá svou vizi Alessandro Michele.

Mistrovské dílo Alessandra Michele Gucci Bloom, je ztělesněním ženského principu a svobody. Otevírá v nás pocit, že můžeme být samy sebou. Spojení barev, ozdobných prvků a působivých vzorů, které do vůně vložil kreativní ředitel, nechává její nositelku doslova rozkvést a zazářit. Vůně Gucci Bloom zdůrazňuje jejich osobitost a výraz.

První vůně Gucci, která se rozvíjela zcela pod tvůrčí vizí Alessandra Michele, se drží moderní filozofie, která je stěžejní charakteristikou domu Gucci. Gucci Bloom oslavuje autenticitu, vitalitu a ženskou rozmanitost. Byl vytvořen pro ženy, které se s těmito principy ženskosti identifikují.

Jsou to ženy, které dávají na odiv svou osobnost. Ženy, které milují život a ním přinášející plody. Ženy, které chtějí rozkvést do svého skutečného já. Vyjadřují svůj osobní pohled bez ohledu na konvence. Žijí, aby prožily nezapomenutelné chvíle, aby tvořily a propojovaly příběhy, nacházely inspiraci v předmětech, v umění a kulturách, kterými jsou obklopovány.

Představu o lásce, životě a energii se snažil tvůrce vůně, Alessandro Michele, vystihnout každým tónem vůně, novou kampaní a nekonvenčním designem.

Vůně
Skutečná a přirozená vůně květin je zachována použitím kvalitních, vysoce koncentrovaných přírodních ingrediencí. Jednotlivé tóny květin se spojily a rozvinuly v bohatou koncentraci květinové vůně. Jedinečný výběr ingrediencí, které nebyly nikdy dříve ve světě parfému použity, přináší nový ojedinělý čichový zážitek.

Pod vedením Alessandra Michele se podařilo mistrovi parfumérů, Albertu Morillovi, namíchat jedinečnou vůni. Vůni, která postupně rozkvétá stejně jako naznačuje její jméno – Bloom. Při vytváření vůně si kreativní ředitel představoval rozkvetlou zahradu plnou nejrůznějších květin vydávajících nádhernou bohatou vůni. Noční hyacint původem z Indie, se dokonale protkán přírodním jasmínem. Extrakt z pupenů jasmínu je získáván speciální metodou koextrace, při které je kvalita jasmínu zachycena v molekulách a na kůži vytváří svěží vůni zelených okvětních lístků. Další rostlina, kterou Gucci Bloom obsahuje, byla ve světě parfémů použita zcela poprvé a je tak exkluzivní přísadou. Jedná se o hranoplod indický – dřevnatou liánu, která mění svou barvu z bílé na růžovou a v době květenství na červenou. Květy této liány vnáší do vůně pudrovo – květinový tón.

Design
Guru krásy, Alessandro Michele, se snažil designem flakonu a balení vizuálně zachytit duši parfému představující ženskou rozmanitost.

"Lahvička se není přímým synonymem ženskosti, protože nechce svádět muže, chce pouze najít společnost pro ženu, která parfém nosí. Je retro a díky své barvě velmi něžná, má čistý design, světlé tenké proužky, a není z průhledného skla – namísto toho je lakovaná, připomíná porcelán, material, který osobně velmi miluji," říká Alessandro.

Flakón parfému je čtvercového tvaru a jeho barvy ladí starorůžové barvy. Je vyrobený z lakovaného skla s minimalistickou bílo-černou značkou Gucci orámovanou černou barvou. Krabička parfému je zevnitř i zvenku potištěna speciálním vzorem typickým pro módní dům Gucci, který Alessandro Michele převzal i pro novou vůni. Vzory jsou ve tvaru červeno-bílých květů a lístků, třešňových větví a květin. Rám krabičky tvoří černá linka.

Kampaň
Tvářemi kampaně se staly herečka Dakota Johnson, modelka a herečka Hari Nef a umělkyně Petra Collins. Všechny tři ženy jsou kamarádkami Alessandra Michele a s domem Gucci mají speciální spojení – jejich talent souzní s novou vizí Gucci. Jsou ztělesněním moderní ženy a vyjadřují tak podstatu parfému Gucci Bloom. Osobitá a jedinečná krása tohoto tria žen vyzařuje na záběrech kampaně, které zachytil Glen Luchford. V momentě, kdy se múzy navoní parfémem Gucci Bloom, mění se jejich rušný den ve velkoměstě na klidnou procházku v nádherné anglické zahradě. Najednou si mohou za soumraku zaplavat v jezeře plném zářících květin, nebo se procházet po svém bytě zarostlém zelenými rostlinami.

Tančí, prochází se, užívají si svobodya jsou plné života: toto ženské trio ztělesňuje novou energii Gucci. Příroda přenesena do parfému - to je Gucci Bloom.

Boucheron Jessica Zoella Jil Sander Thalgo Eksperience Kocostar Marionnaud Erborian YSL Missoni Cacharel Qudo Karl Lagerfeld Human+Kind