NOVINKA | KARL LAGERFELD - LES PARFUMS MATIERES

Po velice úspěšném uvedení dua vůní v roce 2014 módní dům Karl Lagerfeld píše novou kapitolu příběhu svých parfémů, kdy know-how francouzských parfemářů je ještě silnější než kdy dříve. Móda zde přeměňuje avantgardní vizi do vzácných ingrediencí parfemářství a reinterpretuje své emblematické znaky. Díky tomu Karl Lagrefled vytváří specifický olfaktorický šatník,ve kterém se parfém stává materiálem a zdokonaluje tak osobitý styl svého nositele.

První duo z nové kolekce přináší dvě klíčové ingredience, dva velkolepé poznatky ze světa vůní: broskvový květ vyvolávající jemný nádech sametu a vetiverové dřevo, jehož drsnost připomíná materiál tvrdé kůže. Tyto výjimečné a inspirativní materiály jsou zpracovány a oděny do stylu kolekcí KARLA LAGERFELDA a jsou klíčovým prvkem tohoto olfaktorického šatníku.

V kolekci Parfums Matieres KARLA LAGERFELDA tkví vzácné vůně jedinečné alchymie, vytvořené kolem hvězdných parfémů. Dvě vonné látky představované jako duo, dámská a pánská, byly navrženy tak, aby byly co nejblíže svým nositelům, a to v podobě parfémů. Jedna po druhé uvolňují jednotlivé nóty tak, aby oblékly pokožku do nové, elegantní vůně. Vzniká tak luxusní pomyslný závoj parfému, ktreý zahalí a pohladí pokožku.

LES PARFUMS MATIERES, A STYLE INFUSION

Parfumér spojuje umění a materiál, aby vytvořil specifické vůně, které jsou navrženy jako esenciální kusy v olfaktorickém šatníku.

For her, Fleur de pecher

V srdci této vůně parfemář vetknul prachovou vzdušnost hedvábného závoje broskvové barvy s lehkostí a svobodou uprostřed vířícího nekonečna. Květ broskve přirozeně charakterizuje vůni. Květ broskve se ve vonné směsi přirozeně spojí s hedvábně jemným jasmínovým čajem. Vůni doplní jemné nóty hrušky Nachi a jemný nádech Yuzu. Potom, jako by chtěl uklidnit emoce, se vůně bavlněného pižma a světlého dřeva spojí v jeden tón. To je dílem parfemářky: Emilie Coppermann – Symrise.

For him, Bois de Vétiver

Svěží dřevitá Eau de Toilette od parfemáře Christophe Raynaud oslavuje bohatost vetiveru a jeho složení. Mocné a jemné, teplé a chladné. Toto ušlechtilé dřevo s majestátnými kontrasty ztělesňuje konečnou maskulinní nótu.

Eau de Toilette je ódou na Vetiver a jeho kontrasty. Oba silné a jemné, teplé a chladné, ztělesňují nejvyšší mužské složky. Červený pomeranč otevírá vůní, vyzařující její průzračnou, šumivou stránku, umocněnou bylinnou svěžestí drcených lístků máty. Vůně je dále oblečena dotekem pelargonie, doplněná jemným náznakem růže, která rezonuje v kontaktu s cedrem a nóty Ambroxu, přinášející texturu a hloubku, která umocňuje vůni Vetiveru. Dolní tóny vůně dokreslují intenzivní dřevité nóty pačuli a pižma, které vytváří výjimečnou vonnou směs. To vše je dílem parfemáře Christopha Raynaud – Firmenich.

THE SHAPE OF MINIMALIST ELEGANCE

Sochařské prvky, čisté, moderní linie zbavené všeho nadbytečného. Design Parfums Matieres je perfektní reprezentací minimalistické elegance.

Flakony jsou jednoduše stínované - flakon pro ni je stínovaný průsvitnou broskví, pro něj zase průsvitnou šedo-kouřovou. Bezchybné kontury tohoto masivního skleněného flakonu svědčí o jeho nadčasové eleganci.

Jako tkaniny v módním průmyslu, tak ingredience v parfumérii jsou základem pro každé tvoření. Jestli jemná broskvová kůže vyvolává pocit sametu nebo dokonce tvrdá kůže drsnost, tak každá látka může být přeložena do vůně, hrát na její bohatsví a její kontrasty.

Boucheron Jessica Zoella Jil Sander Thalgo Eksperience Kocostar Marionnaud Erborian YSL Missoni Cacharel Qudo Karl Lagerfeld Human+Kind