GUERLAIN - Mon Guerlain

Již pátá generace parfumérů Guerlain ztělesňuje historii parfumérství, objímá její srdce i duši. Byl to Guerlain, který prozkoumal celou planetu při hledání nových, vzácných surovin a ingrediencí. Byl to Guerlain, kdo vynalezl nové, smělé "akordy" a vytvořil přes 1100 parfémů... Přes své ohromné úspěchy se nikdy nebál bořit hranice, ignorovat konvence či rozpoutat revoluci v moderním parfumérství, jako v případě vůně Jicky. . Pro Thierry Wassera, pátého parfuméra Maison Guerlain, který stojí za vznikem nových vůní od Guerlain, není možné definovat vůni Guerlain jako pouhý vzorec, který v sobě spojuje akordy a kombinuje vzácné suroviny v tajném poměru koncentrace.

Mon Guerlain, to jméno je jako zašeptání a pohlazení po kůži. Je to jméno, které evokuje téměř 200 let historie plných zážitků živených velkým úspěchem, odborností, velkorysostí, a to vše je prozářeno vášní parfumérů Guerlain.

IKONICKÝ FLAKON
Tento kvadratický flakon je dílem Gabriela Guerlaina a řemeslně byl zpracován Baccaratem již v roce 1908. Stal se flakonem legendárních vůní Guerlain a v průběhu času se z něj stala opravdická ikona. Stal se inspirací pro další umělce a designery, kteří v něm našli inspiraci pro svá díla. Rafinovaný, jednoduchý a grafický, inspirovaný skleněnou baňkou alchymistů. Jeho název “quadrilobe” vděčí za své jméno masivnímu uzávěru flakonu, který zobrazuje čtyřlístek.

Za propojením Angeliny Jolie a značky Guerlain stojí spojení trvající již desítky let, prochází její pamětí ve vzpomínkách na maminku, která celé její dětství používala sypký pudr Guerlain. Jeho nezapomenutelná vůně kosatce a fialek je s ní navždy spjata. Její maminka jej vždy opatrovala jako vzácný klenot. Pro Angelinu, v jejích vzpomínkách na dětství, představoval tento pudr symbol kvality, elegance a ženskosti. Toto neviditelné spojení mezi Guerlain a Angelinou Jolie bylo znovu obnoveno v Kambodži, kde Angelina natáčela svůj čtvrtý celovečení film “First They Killed My Father”. Tento film popisuje osud dítěte zasaženého válkou a ztrátou svých blízkých. Právě zda se zrodila touha po spolupráci s Maison Guerlain, zde přišla na svět myšlenka na stvoření zcela nového dámského parfému, který v sobě bude spojovat dědictví kvalitní řemeslné výroby, odbornosti a hodnoty Guerlain s hodnotami a esencí moderní ženskosti.

Boucheron Jessica Zoella Jil Sander Thalgo Eksperience Kocostar Marionnaud Erborian YSL Missoni Cacharel Qudo Karl Lagerfeld Human+Kind