NOVINKA | YSL - Mon Paris

JAK VYPADÁ LÁSKA
Paříž. Pohled ze střech. A jak se díváte dolů, ztratíte náhle rovnováhu, pocit závratě, točí se vám hlava. Celá zmámená padáte, rychleji a rychleji, řítíte se nezvratně vstříc čemusi konečnému. A náhle vás v tom volném pádu kdosi chytí za ruku. Milenec. Muž nebo žena, na niž jste před několika sekundami náhodou pohlédla. Vyzývá vás, abyste se vrhla do neznáma. Ten dotyk působí jako zásah elektrickým proudem, všechno obrací vzhůru nohama. Disponuje silou přenést vás do jakéhosi silového pole emocí, které vás uchvátí. Do nadpozemského stavu duše, který je hřejivý, beztížný a vzbuzuje dojem absolutního bezpečí. Život chvátá kolem vás, zatímco čas se zastavil. Tak lahodně. Na chvíli. Vždycky se mu ale poddáte.

YSL Beauté zachycuje duši intenzivní lásky, která má odvahu pramenící z naprosté jistoty a žije z opojné radosti okamžiku. Představujeme smyslné vyjádření moderního způsobu lásky, které čerpá inspiraci ve městě milenců, v Paříži.

Novodobý milenec se řídí svými instinkty a touhou experimentovat, nepoutají ho žádné okovy, pravidla ani odsudky. Má svobodnou duši, pocity i sexuální touhu prožívá naplno, neohlíží se na konvence. Mimořádně smyslné a avantgardní vzplanutí má spíše proměnlivý než stálý charakter, zastavuje se a zase se rozbíhá, jak fantazie naráží na hranice svobody. Váží si své nezávislosti, hraje si s vášní, miluje beze strachu.

A jejím duchovním domovem je Paříž. Jaké jiné město na světě nabízí prostředí, které tolik přeje lásce, které se tolik vzpírá konformnosti, které je tak hluché k upjatosti? Samotné základy Paříže stojí na svobodě a bez svobody by láska nemohla přežít.

Nechte se dnes vést vášní do nových míst. Vystupte z hranic normálnosti. Pociťte vzrušení ze závratě, když se láska zmocní vašich smyslů a vede vás na cestu za nepoznanými vášněmi vaší duše. Mon Paris.

MAPA ULIC PRO MILENCE
Vytváří posedlost. Do srdce vstupuje bez ptaní. Uchvacuje. Je intenzivní. Vášnivá. Smyslná... Taková je Paříž. Pro pana Saint Laurenta Paříž ztělesňovala smysl pravdivosti, vášně a čistoty emocí, město, které se vzpouzelo společenským normám a oslavovalo svobodu duše. V jeho srdci byla Paříž věčným symbolem lásky. Jeho práce, život, všechno, co vytvořil, se opíralo o hluboké a niterní spojení s tímto městem. V Paříži se mohlo stát všechno.

"Pro tuto vůni jsem vybral tvé jméno, neboť na světě nenajdu krásnější. Protože tě miluji. Má Paříži."

Yves Saint Laurent

Paříž je město bez pout a okovů. Je spontánní a intenzivní, znamená útočiště milenců, protože povzbuzuje jejich svobodu a rozumí jejich tužbám. Představuje víc než pouhé pozadí jejich lásky, tohle město k lásce svádí, doslova lidi vyzývá, aby bezhlavě vzplanuli a topili se v té nádherné závrati, kterou s sebou nese hluboká láska. Od grandiózních fasád po dlážděné dvorky, Paříž je vzduchem, který dýcháte. Zmocňuje se nás obrazem novodobé lásky a my se jí odevzdáváme s radostí.

Mon Paris: vůně města pod nadvládou hluboké tělesné vášně, vůně, která se plně oddává bezhlavé lásce, vůně, která pevně svazuje srdce všech, co jí podlehli. Je určena pro novodobé milence po celém světě, kteří hledají ve Městě světel inspiraci. Zmocňuje se okamžiku, překračuje přítomnost a vede člověka k odevzdanému pádu do náručí vášnivé lásky.

Vsunula mu dlaň do zadní kapsy džínů. On ji pevně chytil kolem pasu. Svobodná a opojná láska na rozpálené ulici v Paříži.

Vstupují do útulného koktejlového baru, kde na pozadí hraje rock'n'roll z padesátých let. Z celého prostoru vyzařuje atmosféra mládí, pohody, nadčasovosti a zároveň absolutní modernosti, která se jim tolik líbí. Dívka mluví. Živě, sebejistě, v dokonalé shodě se sebou, se svým milencem i s Paříží, kterou miluje.

Míří na koncert na břehu Canal Saint-Martin, kam se scházejí rockeři z celého města. Vytáhne kompaktku, v zrcátku si zkontroluje make-up, pak ji zase s cvaknutím zavře. Věří si a je rozhodnutá užít si večer plný zábavy. On ji sleduje s touhou i hrdostí v očích. V zalidněném prostoru se o sebe jejich těla tu a tam otřou a pomalu vstupují do smyslného dialogu, který vnímají jen oni dva. Ona zvedá ruku do vzduchu a zavírá oči. Plně se odevzdává rytmu elektrických kytar.

Později spolu kráčí ve světle pouličních lamp. Netrpělivě na ně čeká Place Pigalle a temná noc. Těší se, až se znovu sejdou s tou omamnou vůní nočních klubů, kde se noc mísí se dnem. Zdálky na ně svítí osvětlená fasáda monumentální baziliky Sacré Coeur. Ona kráčí radostně a prsty zlehka hladí důvěrné známé zdi domů. Je zcela pohlcena tou kouzelnou a majestátní atmosférou. Na chodníku potkávají lidi, kteří jsou stejně jako oni připraveni odevzdat se do náruče noční euforie. Někteří ji poznávají a věnují jí úsměv.

Na chvilku se staví do Mansart a Glass. Zatančí si v Chez Moune i v Carmen. Světla svítí, sklenice se tříští. Nohy se v pravidelném rytmu hýbou. Jejich smích se stává původním soundtrackem fantastické snové Paříže a udává rytmus tlukotu jejich srdcí.

Slunce vychází. Ona ho chytá za ruku a vede ho ránem po rušném chodníku. A tímto gestem rázem ruší veškeré povědomí o čase. Současnost představuje svou nadpozemskou nádheru. Sedí na střeše a její pohled se ztrácí v obšírnosti horizontu. Pokládá mu hlavu na rameno. Připadá si nehmotná a dokonale svobodná. On také. To oni jsou Paříž.

JASNÁ, OPOJNÁ, SMYSLNÁ

NOVODOBÁ CHYPROVÁ
Závratná láska za sebou nechává závratnou stopu. Mon Paris představuje rebelské zpracování tradiční chyprové, je to vůně, která odhaluje nové intence a zář vášně. Tradičně chyprová označuje klasickou vůni s nádhernou, ale striktní strukturou, jakýmsi ztvárněním retro pařížské elegance. Mon Paris ale tento symbol obrací naruby a doslova vytváří novou ladnou harmonii, jelikož staví původní chyprový model na hlavu a představuje smělou a zářivě světlou chyprovou, která se skvěle hodí pro ztvárnění moderního pojetí lásky. Výsledkem je ultramoderní a bezprecedentní chyprová, která se nepodobá žádnému jinému olfaktorickému výtvoru. Za jejím vznikem stojí tři mistři perfuméři: Olivier Cresp, Dora Baghricheová a Harry Fremont. Odvrátili se od tradiční struktury a pohráli si s novými materiály a vjemy, společně pak navrhli velmi odlišný koncept chyprové vůně. Smyslná plnost a lehoučký květinový motiv činí z Mon Paris moderní květinovou chyprovou, která je vzrušující, svůdná a zcela neodolatelná. Tato okouzlující a omamná bílá chyprová vůně zaujme už od prvního přivonění díky své neuvěřitelně čisté křišťálové povaze spojující pačuli se zářivými bílými tóny a vyvažuje ho smyslností pižma. Kde je temnota, tam je i světlo. Tam, kde čekáte sladkost, nacházíte sexuální přitažlivost. V lásce je všechno naruby... Stejně tak v Mon Paris.

AKORDY VYVOLÁVAJÍCÍ ZÁVRATĚ
Tuto moderní omamnou chyprovou tvoří dva nové klíčové akordy. Durman, který lidé obdivují a stejnou měrou se ho děsí, je legendární a čarodějnou rostlinou, jejíž sexuální ráz roste s postupující nocí. Jeho hypnotická esence je přes den příliš prchavá a jediný způsob, jak ji zachytit, představuje technologie headspace, opírající se o princip extrakce za pomocí sorpce plynných prvků nad vzorkem. Čistou bělostnou bázi tvoří dvojice pačuli, která vytváří dlouhotrvající omamnou stopu. Oba motivy pačuli se liší, navzájem se však skvěle doplňují. První esence z pačuli pochází z Guatemaly a vyniká dřevitými ambrovými podtóny. Pačuli z Indonésie se zase používá pro svou kořeněnou hřejivost. Tato dvojice pačuli vytváří silný akord, který za sebou při vyvonění zanechává stopu intenzivní touhy. V kombinaci s výjimečnými pižmy pak dochází k zázračné proměně do unikátní struktury, která je vzdušná, bílá a úžasně čistá. Klasický chyprový kodex je porušen, na jeho místo nastupuje nový akord způsobující závrať.

STRUKTURA NARUBY
Vůně Mon Paris je jadrná jako sako smokingu a ladná jako mašle pod krkem. Představuje však precizní rovnováhu mezi erotikou a smyslností, která obrací strukturu tradičních chyprových vůní. Jde o komplexní spojení ladnosti a pevného řádu, je omamná i elektrizující jako síla samotné lásky, která je její inspirací. Všichni perfuméři pracovali společně na tvorbě olfaktorického zážitku, který podtrhuje geniální osobité návrhy každého z nich. Olivier Cresp přispěl návrhem na přetvoření tradičního pojetí chyprové vůně a konceptem čisté, svěží a závratné moderní chyprové. Od Harryho Fremonta pak přišel motiv touhy otevřít se a zazářit zevnitř, což ztvárnil čirým květinovým jasem prosvěcujícím celou kompozici. Dora Baghricheová navrhla motiv nové elegance a rafinovanosti, který se zrodil v jejích znalostech a zkušenostech s tradičními chyprovými vůněmi.

Jak tato nová kapitola novodobé chyprové začíná? Její první větu tvoří omamný akord jiskřivé bergamotky z Kalábrie, svěží akordy malin a jahod a hrušková nota hrušky, které tvoří šťavnatou a říznou kompozici. Je to krok do neznáma... Krok směrem k naprosté euforii.

Pak přichází srdce. Na rozdíl od mohutného středového motivu, který je tak typický pro většinu chyprových vůní, je srdce Mon Paris průsvitné, čisté a svěží. Vystřeluje nahoru a zase dolů jako paprsek světla, který září napříč celou vůní. Rozkvétá, svítí jasnou září, žhne. Vděčí za to vzdušnému akordu pivoňky, který se pojí s hutným absolutem z arabského jasmínu původem z Indie a špetkou jasmínu z čínské provincie Jün-nan. Celek vytváří impozantní záplavu ženskosti, která omývá květ durmanu okouzlujícím jasem, načež ho tiší hřejivou zemitostí pačuli. Závěrečný akord. I zde se Mon Paris obrací k tradicím zády. Nepřichází obvyklé vyvonění, jakým bývají zakončené běžné chyprové vůně, ale plně rozezní výjimečná pižma, která procházejí celou vůní, od vrchních tónů až po ty nejspodnější. Tři typy smyslných bílých pižem hrají zásadní roli, jelikož se pojí s bílými květinami a zaplavují omamnou chyprovou proudem jasného bílého světla. Zářivý, čirý, křišťálový motiv zesiluje vzdušnou povahu květinového srdce a jasný prvek pačuli, přičemž přináší netradiční atmosféru průzračnosti a čistoty. Celou kompozici zaobluje smyslná, hřejivá a minerální nota ambroxu, která přináší příjemný dojem blaha připomínající objetí milovaného člověka. Zároveň působivě vyvažuje jas Mon Paris a podtrhuje ho hutností, elegancí a vlastním stylem, aniž by do něj vnesl temnotu a smutek. A celkový dojem? Živoucí kompozice, která působí vzdušně, omamně a moderně. Je to ztvárnění všemocné čistoty. Jasná a čirá bělost. Tak se zrodila novodobá chyprová.

PRVNÍ HRA NA SVÁDĚNÍ
Sladce dráždivá. Masivní a bytostně smyslná. Lahvička Mon Paris se řadí mezi ty nejlegendárnější designy lahviček vůní YSL a pokračuje v odkazu původní lahvičky Paris. Skleněná lahvička s několika fasetami znamená víc, než jen nádobu na vzácný růžový elixír. Je to pocta ženě Mon Paris s postojem rockové hvězdy a osobitým rebelským módním stylem. Designérka parfémových lahviček Catherine Krunasová hledala inspiraci v archivních náčrtech lavallieres, tedy původních mašlí pod krkem, které tvořily součást stylových blůz. Pak vytvořila působivou designovou metaforu moderního milostného vzplanutí na vrcholu vášně. Milenec Mon Paris, zprvu sepnutý vázankou, podléhá síle svádění a rozvazuje uzel, což je symbol uvolnění, které jde ruku v ruce s láskou. Legendární mašle lavalliere je v tomto podání jednoznačně moderní a navýsost stylová. Je pevně uvázána kolem hrdla lahvičky Mon Paris a je vyrobena z heboučké hedvábné stuhy. Samotnou mašli zdobí dva pevné kožené proužky a stylová zlatá destička s logem YSL od Cassandra.

Při navrhování siluety lahvičky se Krunasová nechala inspirovat obdélníkovým tvarem klasického saka smokingu. Masivní sklo odráží smělost a masu materiálu hranatých prvků saka, zatímco hrany a rohy lahvičky Mon Paris jsou zaoblené a připomínají ramena ženy spočívající v objetí svého milence. V dlani pak robustní lahvička působí ujišťujícím dojmem. Lehce vroubkované stěny se skládají ze tří rovin brusu ve spodní části a dvanácti vertikálních hran směřujících vzhůru, které se sbíhají u hrdla a vytvářejí trojrozměrný efekt. Působivě odrážejí světlo i nespočet závratných faset ženy Mon Paris.

BLÁHOVÁ LÁSKA
Milují ten závratný shon života, kdy mají smysly zbystřené a jejich srdce tlučou jako o závod. Svou lásku si dávají najevo v klubech i na střechách budov. Poslouchají La Femme a znovu a znovu čtou Françoise Saganovou. Uctívají Patti Smith i její pojetí svobody. Tančí do zemdlení. Nemluví o manželství, nedávají si sliby na doživotí, lásku prožívají naplno.

Nyní s příchodem seznamovacích aplikací, kdy ženy prožívají svou sexualitu mnohem svobodněji, se láska objevuje v mnohem uvolněnější podobě. Vystupuje ze společenských standardů, často trvá jen krátce, vždy ji ale naplňuje téměř hmatatelná vášeň. Nezáleží, co přinese zítřek, láska ovládá dnešek a hledá svou poetiku v prchavosti okamžiku. Nikdo se už nemusí řídit tím, co od něj očekávají ostatní. Záleží jen na dráždivosti. Na lákavé dráždivosti undergroundu a rockových koncertů, kde hudba ustupuje nezpochybnitelným manifestům touhy.

Dnes se všechno otřásá v základech, pravidla se přepisují. Všechno je možné, všechno je na dosah ruky. To my si volíme, kým a s kým budeme. Vybíráme si zážitky, které chceme prožít, i způsob, jakým je chceme prožít. Láska plná závratě se opírá o pocit naplnění. Erotického naplnění. Nikdo se nemusí bát svobodně vyjádřit své tužby ani tu niterní potřebu plně se odevzdat roztouženému objetí milovaného člověka.

Sbohem, vy ničivé vášně. Od nynějška je láska prosycená vzájemnou důvěrou. Společnou řeč nacházíme v rozkoších navzájem propletených těl. Protože to na samém vrcholu blaženého opojení láskou naše mysli zemdlévají a nahá pleť se chvěje. Protože to na samém vrcholu blaženého opojení láskou milenci zažívají ten neuvěřitelně krásný pocit, že skutečně žijí. Že žijí v divokém víru závratě.

DVĚ SRDCE BIJÍ JAKO JEDNO
V Mon Paris se představují dva žhnoucí milenci.

ONA: Crista Cober
Kanadská modelka, jejíž kariéra ji už přivedla do prestižních reklamních kampaní. Objevila si i na obálkách celé řady významných časopisů. Její výrazné lícní kosti, modré oči, plné rty a atletické, ale smyslné tělo vyzařují nezaměnitelnou krásu. Crista, žijící v New Yorku, si během své desetileté kariéry našla dost času, aby cestovala a objevovala místa po celém světě. Dokonale ztělesňuje duši ženy YSL. Její nespoutanost doslova sálá z každého filmového políčka klipu k Mon Paris, její hypnotický pohled je instinktivnější a pohyby uvolněnější, když se jí zmocní závrať z lásky.

ON: Jérémie Laheurte
Herec a pařížský rodák Jérémie se proslavil svým výkonem ve filmu Abdellatifa Kechiche, La Vie d’Adele (Život Adele). Za své ztvárnění citlivého a starostlivého mladíka získal značné uznání. Tento milovník hry na piano, zejména pak Chopinových děl, rebelský snílek a příležitostný model se objevil na prestižních světových přehlídkových molech. Jeho tajemný pohled, kde se snoubí citlivost s uhrančivostí, mu dodává neobyčejné charisma. Nebojí se objevovat svou smyslnost a v klipu Mon Paris fantasticky ztvárnil muže, který hází všechno za hlavu, nezajímá se o to, co si pomyslí ostatní, soustředí se jen na svou dívku. Jako skutečný muž YSL je oblečen do černé a bílé. Je ale také rodilým Pařížanem a své město zná dokonale.

KREATIVNÍ POJETÍ
Za vizuálními kampaněmi pro MON PARIS stojí inovativní kreativní tým.

FOTOGRAF: Billy Kidd
Kampaň, jejíž hlavním tématem je láska, musel zachytit umělec, který má rebelskou a zároveň dostatečně citlivou duši. Floridský rodák Billy Kidd patří v současnosti mezi nejvyhledávanější talenty. Jeho obdiv k tvorbě Man Raye, Andrého Kertésze a Irvinga Penna se odráží i v jeho působivých portrétech v přirozeném světle. Vidíme v nich i jeho chápání světla a barev. Umělec, který nyní žije v Brooklynu, fotil Cristu Cober a Jérémieho Laheurtea na většinou nepřístupné střeše budovy Opéra Garnier. Mezi jednotlivými snímky se pohyboval s maximální opatrností a asistent ho musel pevně držet za rameno, aby se nezřítil. Kiddovi se i tak podařilo zachytit jedinečnou atmosféru a energii této běžně nepřístupné části historické budovy. Umocnil také dojem nebezpečí, čistoty i vášně, které jsou ústředními motivy příběhu lásky a závratě Mon Paris.

KAMPAŇ: We Are From L.A.
Kreativní duo We Are From L.A tvořené Clémentem Durouem a Pierrem Dupaquierem, přineslo Mon Paris dokonalou vizi. Ve svém díle dokázali skvěle navodit dojem dobrodružství, zábavy i smyslnosti. Ne náhodou vyhráli cenu Grammy za nejlepší videoklip se svým snímkem pro píseň "Happy" Pharrella Williamse.

Pro tyto Pařížany do morku kostí znamenalo ztvárnění města pro účely Mon Paris srdeční záležitost. Nebáli se vystoupit z tradičních klišé a obrátili město světel vzhůru nohama, do zcela nové perspektivy. Ukázali závratné tužby páru Mon Paris, zároveň diváka zcela uchvátili a přenesli ho na mohutné vlně emocí až do středu víru nespoutané vášně. Schválně se podívejte, jestli se nebojíte.

POLIBEK S KOUZELNOU MOCÍ
Živé vyprávění moderního příběhu lásky. Smyslné. Impulzivní. Konvence i město se nám představuje vzhůru nohama a rodí se nová závratná láska. Střecha budovy Opéra Garnier. Pařížská stanice metra. Smyslné horko nočního klubu. Každá scéna pro MON PARIS je plátnem, na němž se rozehrává příběh dvou hlavních postav, které ztvárnili enigmatická Crista Cober a záhadný krasavec Jérémie Laheurte.

Topí se navzájem ve svých náručích v převrácené Paříži. Přichází polibek až do zemdlení. Láska, z níž se oběma točí hlava, je připravuje o pojem prostoru. Procházejí městem a vychutnávají si každou sekundu svého nadčasového milostného dobrodružství. Za sebou nechávají stopy lehkosti a smyslnosti. Jako by zvali i ostatní milence z celého světa, aby je následovali.

Boucheron Jessica Zoella Jil Sander Thalgo Eksperience Kocostar Marionnaud Erborian YSL Missoni Cacharel Qudo Karl Lagerfeld Human+Kind