SISLEY - IZIA
"Jdi se podívat ještě jednou na růže. Pochopíš, že ta tvá je jediná na světě. Přijdeš mi dát sbohem a já ti dám dárek - tajemství." Malý princ odběhl podívat se znovu na růže. "Vy se mé růži vůbec nepodobáte, vy ještě nic nejste," řekl jim. "Nikdo si vás neochočil a vy jste si nikoho neochočily. Jste takové, jako byla má liška. Byla to jen liška podobná statisícům jiných lišek. Ale stala se z ní má přítelkyně a teď je pro mne jediná na světě."
A růže byly zaražené. "Jste krásné, ale jste prázdné," pokračoval. "Není možné pro vás umřít. Pravda, o mé růži by si obyčejný chodec myslel, že se vám podobá. Ale ona jediná je důležitější než vy všechny, protože právě ji jsem zaléval. Protože ji jsem dával pod poklop. Protože ji jsem chránil zástěnou. Protože ji jsem pozabíjel housenky (kromě dvou nebo tří, z kterých budou motýli). Protože ji jsem poslouchal, jak naříkala nebo se chlubila, nebo dokonce někdy mlčela. Protože je to má růže."

Malý princ, kapitola XXI., Antoine de Saint-Exupéry.

Izia je vůně se všemi aspekty ženy, je tak výjimečná jako růže v ní, je intimní jako zahrada a podmanivá jako mistrovské dílo. Stejně jako plášť z hedvábí, je Izia vůně pro vás, a Vás samotnou. Je živá, hmatatelná, překypující energií a trvalá. Hovoří za všechny generace žen. Izia je přírodou stvořená, jako něžné pohlazení rosy na úsvitu. Vůně je moderní a okouzlující.

Izia: vůně stvořená Isabellou d’Ornano

Izia, vyslovuje se Ijia, jako zdrobnělina v polštině pro jméno Isabelle. Ručně psané dopisy Isabellou d’Ornano, členům její rodiny jsou posety těmito dětsky psanými a zpěvnými iniciálami. Vůně Izia je inspirovaná procházkami po zahradě rodného domu v srdci francouzského údolí Loiry, nedaleko kde žil spisovatel George Sand. Isabelle d’Ornano nechala zkrášlit zahradu keřy, cedry, hortenziemi, zimolezy, vistáriemi a sochami. Když Isabelle vytvářela zahradu, nechala jí také osázet růžemi, a jen málokdo věděl, že jednoho dne to bude ispirace pro vůni Izia. Tyto růže chráněné před větrem stromy, produkují tu nejsladší vůni, když se stříhají. Jejich okvětní lístky časem vyblednou, nemají jméno, ale to tajemství je činí ještě více krásnější a svůdnější.

Jedinečná růže Izia

Svěží, nezkrotná a jedinečná jako růže Malého prince, naplňuje první hodiny jejich vůní a doplňuje je dlouhotrvající vůní svěžích citrusů. Isabelle d’Ornano vždy preferovala nižší vázu, čajovou konvici anebo starou karafu – aby zaplnili každý roh jejího domu svým kouzlem. Měly se zabalit do navlhčených novin a vzít je zpět do Pařížského apartmánu Anebo je někomu věnovat jako okouzlujícíc dárek. Bujné a ladné okvětní plátky se otevřou a odhalí svůj zlatý střed; a to je ten nezaměnitelný okamžik pro rozvinutí jejich nezaměnitelné vůně. Izia zachycuje podstatu těchto růží, protože kvetou pouze dva týdny na konci května: jejich vůně je zachycena v kytici. Izia je jako sprcha v růžových květech.

Nejitntimnější vzpomínky na Izii

Isabelle d’Ornano by ráda věnoval tuto růži se zlatými flíčky své tetě Dolly Radziwill: od které se naučila velmi mnoho. Zvěčněná na portrétu od Alexe-Ceslase Rzewuského, se podílela na rozkvětu ruského baletu a měla velmi blízký vztah s tímto slavným a prominentním umělcem,který byl Issabelle skvělým strýcem. Spisovatel a přítel Misia Sert, Jean Cocteau a surealista Rzewuski byli aristrokraté a narodili se v nejstarších rodinách na Ukrajině a v Polsku.

V mezi válečných letech se stal Rzewusky Dominikánským mnichem, ale nikdy nepřestávala pravidelně navštěvovat domov Dolly Radziwill na Pařížském Boulevaru de La Tour-Maubourg, kde se Isabelle d’Ornano zastavila na čaj. Každý den tato elegantní dáma až do své smrti říkala “Musím si objednat šaty z kolekce haute couture každý rok, protože je nemyslitelné nechat se pohřbít v šatech z loňska.” Nepopsatelné vzpomínky Dolly Radziwill a jejího druhého manžela, skvělého dánského zahradního architekta Mogense Tvedeho, žijí dál ve vůni Izia. Architekt a mistr svého oboru nejkrásnějších zahrad v Evropě, jeho vášeň k přírodě vystupuje i v zahradě Izie, stejně jako v jeho akvarelech.

Pět růží tvoří kytici, pět žen vytvořilo vůni Izia. Izia vypráví příběh pěti žen, které se sešly při spolupráci na výjimečné vůni. Isabelle d´Ornano, Amandine Clerc-Marie, Christine d´Ornano, Quentin Jones a Sonia Vasena kolektivně vytvořily vůni Izia a jakoby načrtly skicu napříč uměním. Mistrovské dílo samo o sobě, se vyvinulo díky štěstí, rozmanitým talentům a sdílení spřízněnosti s dokončením mimořádného kusu, který odráží duchy naší doby.

Amandine ClercMarie

Izia ztělesňuje ten okamžik v měsíci květnu, kdy žena v Paříži obdrží kytici. Kytice byla poslána Isabellou d’Ornano pro Amandine Clerc- Marie, s poznámkoui, že ji žáda aby zachytila její jedinečnou vůni. Izia zachycuje krátký okamžik růže před jejím uvadnutím; A parfumér je ten kdo rozumí každému okvětnímu plátku. Doma na Amandine Clerc-Marie čekala, až začla kytice kvést. Den co den si zaznamenávala jemné nuance jejího charakteru a učila se znát její srdce, aromatické harmonie, takže se mohla věrně transportovat z její původní vůně do její současné podoby.

Christine d´Ornano

Je to opravdu dcera své matky. Christine d’Ornano má vášeň a znalost pro moderní umění. Vybrala si přítelkyni Quentin Jones, anglickou umělkyni aby přivedla Izii k životu. Krok za krokem na ní společně pracovaly, aby navrhly obraz a vizualizaci a následně i film. Sonia je praneteří Isabelly d’Ornano a je ztělesněním vůně Izia v kolážích inspirovaných surealismem a neoklasicizmem.

Quentin Jones

Vzdělání získala na University of Cambridge a v Saint Martins School of Design, umělkyně Quentin Jones se nechává inspirovat divokými graffiti, kolážemi, a videy, kde si připravuje půdu sama pro sebe. Pro Izii, se Jones navázala na romantiku růží, odlehčeného patchworku, kde se principy street artu přirozeně mísí se surealistickým grafickým designem.

Sonia, je Boticelliho kráska, která je zavěšena ve zlatém prstenu. “Love my rose” jsou slova, která Isabelle d’Ornano spontánně vyšívá na jejich tapiserie jako živé obrazy umístěné na polštářích a vytváří z nich koláže…

Sonia

Sonia ztělesňuje nonšalanci a naivitu. Její cool a moderní styl vychází z Brazilské výchovy, kde vyrůstala s její Polsko-Švédsko-Americkou matkou a Argentinským otcem. Její předkové vlastnili zámek Łańcut v jižním Polsku, kde Isabelle d’Ornano poprvé cítila růžové keře, které má stále v paměti a chtěla si je uchovat i doma ve Francii. Izia jako čichové a umělecké dílo Otvírá vysoce sofistikované top nóty: bílý bergamot z Calábrie, zvýrazněný tóny frézie a čaje, představuje lesk a jas, které jsou zvýrezněny aldehydy. S citrusově jiskřivými aspekty, kde růžový pepř jemně vylepšuje povznášející bergamot. Izia je překypující duše živoucí růže, je tvarovaná parfumérem jako socha odhaluje citrusově květinové srdce se svěžími tóny hrušky, a je zvýrazněna jemným nádechem svěžích lístků jasmínu, pivoňky a konvalinky. Vibrující zelená andělika dodává pudrové nuance do celkové kytice. V základních nótách jsou akordy d’Ornano růže A jsou zvýrazněné zahalujícím pudrovým pižmem, které podtrhují neuvěřitelný ženský půvab. Dřevitě teplý cedr poskytuje strukturu, zatímco ambra dodá mužské i ženské tóny najednou, přepisuje moderní smyslnost. Izia je inspirativní vůně, které si všimnete a která se vám na dlouho vryje do paměti. Izia, čichové a umělecké dílo je jako kytice ve váze S největší pečlivostí jsme sestavili každý lístek. Flakon byl navržen v odstínech růžové se zlatými aspekty, polským sochařem Bronisławem Krzysztofem, pod vedením Isabelly d’Ornano. Abstraktní kus se skládá ze dvou skleněných plastik umístěných jedna na druhé. Tato práce přináší Isabelle’s vizi k uskutečnění.

Malý princ, kapitola XXI, Antoine de Saint-Exupéry. "A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá." Izia je jako neočekávaný dárek; Okouzlující, nezapomenutelná a nadčasová. Izia je jako náhodné setkání tady a teď.Boucheron Jessica Zoella Jil Sander Thalgo Eksperience Kocostar Marionnaud Erborian YSL Missoni Cacharel Qudo Karl Lagerfeld Human+Kind