Marionnaud Accessories SITTING BEAR 2020 | Plyšový medvídek | Marionnaud | Czech Republic |

Informace o produktu

MARIONNAUD ACCESSORIES SITTING BEAR 2020 - Plyšový medvídek

Plyšový medvídek Marionnaud. Část výtěžku z jeho prodeje poputuje na organizaci Zdravotní Klaun a z tohoto důvodu se na prodej plyšového medvídka nevztahují slevy.

O ORGANIZACI:

Zdravotní klaun je dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností, která od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. V České republice působí 86 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 2 hospice.

Zdravotní klaun je partnerem RED NOSES International (RNI), European Federation of Hospital Clowning Organizations (EFHCO).

Pobyt v nemocnici jistě není pro nikoho příjemný, což platí dvojnásob u nejmenších pacientů. Strach z neznámého, cizí prostředí, bolest a osamění mají velký vliv na psychiku a celkovou pohodu malých pacientů. Někteří rodiče navíc nemohou z různých důvodů své děti v nemocnici doprovázet. Profesionální Zdravotní klauni vyzbrojeni přirozenou empatií, hudebním nadáním a nevšedními improvizačními schopnostmi proto vyrážejí na svoji misi do nemocnic rozveselit, pobavit a potěšit malé i velké.

Věk je sice pouhé číslo, stáří však k životu patří stejně jako dětství. Řada seniorů se potýká se zdravotními problémy. Některým dokonce jejich stav neumožňuje zůstat v domácí péči. Mnozí z nich tráví podzim života pouze mezi stěnami domovů pro seniory, kde je jejich příbuzní buď nenavštěvují vůbec, nebo sporadicky. Zdravotní klauni návštěvami domovů bourají všední stereotyp, aby každý den nebyl stejný. Vlévají prarodičům do žil novou energii a životní elán.

Profesionální Zdravotní klauni přizpůsobují situaci potřebám jednotlivců. Každá návštěva Zdravotního klauna vychází z přítomného okamžiku. Vše je založeno na improvizaci, empatii a okamžiku “teď a tady”. Každé setkání je nové, unikátní, neopakovatelné.

Profesionální Zdravotní klauni umí přesně pracovat s náladou, věkem a potřebami jedince. Vědí, kdo si chce hrát, kdo má chuť si povídat, kdo chce poslouchat písničky, nebo si společně s klauny zazpívat. Být Zdravotním klaunem je bez nadsázky tou největší životní rolí, za kterou se sice nedostávají zlaté sošky, ale úsměvy těch, kterým zrovna nemusí být do smíchu. A to je jednoznačně tím největším oceněním ze všech.

MARIONNAUD + ZDRAVOTNÍ KLAUN
Chceme společně s Klaunem rozdávat radost, proto jsme připravili 300 plyšových hraček pro nemocné děti. Dar jsme předali v brněnské dětské nemocnici za asistence dvou veselých klaunů a věříme, že dětem přinesou spoustu úsměvů. Od začátku listopadu si u nás můžete také zakoupit plyšového medvídka Marionnaud. Část výtěžku z jeho prodeje poputuje právě organizaci Zdravotní Klaun.