Informace o produktu

MARIONNAUD ACCESORIES SITTING BEAR - Plyšový medvídek 

Medvídek Marionnaud udělá radost rovnou dvakrát! Poprvé obdarovaným a podruhé vykouzlí úsměv díky organizaci Zdravotní Klaun, na jejíž konto věnujeme část výtěžku.

Zdravotní Klaun je dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností, která od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. V České republice působí 86 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 2 hospice.

Pobyt v nemocnici jistě není pro nikoho příjemný, což platí dvojnásob u nejmenších pacientů. Strach z neznámého, cizí prostředí, bolest a osamění mají velký vliv na psychiku a celkovou pohodu malých pacientů. Někteří rodiče navíc nemohou z různých důvodů své děti v nemocnici doprovázet. Profesionální Zdravotní klauni vyzbrojeni přirozenou empatií, hudebním nadáním a nevšedními improvizačními schopnostmi proto vyrážejí na svoji misi do nemocnic rozveselit, pobavit a potěšit malé i velké.

Věk je sice pouhé číslo, stáří však k životu patří stejně jako dětství. Řada seniorů se potýká se zdravotními problémy. Některým dokonce jejich stav neumožňuje zůstat v domácí péči. Mnozí z nich tráví podzim života pouze mezi stěnami domovů pro seniory, kde je jejich příbuzní buď nenavštěvují vůbec, nebo sporadicky. Zdravotní klauni návštěvami domovů bourají všední stereotyp, aby každý den nebyl stejný. Vlévají prarodičům do žil novou energii a životní elán.

Profesionální Zdravotní klauni přizpůsobují situaci potřebám jednotlivců. Každá návštěva Zdravotního klauna vychází z přítomného okamžiku. Vše je založeno na improvizaci, empatii a okamžiku “teď a tady”. Každé setkání je nové, unikátní, neopakovatelné.

Profesionální Zdravotní klauni umí přesně pracovat s náladou, věkem a potřebami jedince. Vědí, kdo si chce hrát, kdo má chuť si povídat, kdo chce poslouchat písničky, nebo si společně s klauny zazpívat. Být Zdravotním klaunem je bez nadsázky tou největší životní rolí, za kterou se sice nedostávají zlaté sošky, ale úsměvy těch, kterým zrovna nemusí být do smíchu. A to je jednoznačně tím největším oceněním ze všech.