Průvodce produkty péče o pleť

"Skvělá pleť nemá nic společného se štěstím - pokožka je velmi složitý orgán a to, jak s ní zacházíte a staráte se o ni, velice ovlivňuje to jak se pak chová. Nelze obecně říci, co je pro všechny typy pleti dobré a co ne, můžete se ale naučit, jak v různých situacích, či v různých obdobích během měsíce, reaguje a naučit se jí porozumět.

Dalším dobrým pravidlem, pokud jde o každodenní péči o pleť, je aplikovat produkty z od těch ""nejtenčích"" nejlehčích, ty pleť nejprve připravují na aplikaci těch silných, až po ty nejsilnější. Začněte tedy s esencemi na bázi vody a lehkými séry, které se rychle vstřebávají, dále nanášejte těžší krémy a poté oleje. Ujistěte se, že po aplikaci každého produktu mu necháte minutu nebo dvě, aby pleť mohla vše absorbovat.

Pokud se chystáte sestavit si každodenní péči o pleť a nevíte, kde začít, zde naleznete návod - našeho průvodce po hlavních produktech, které by měli patřit do každodenního rituálu péče o pleť a ještě nějaké navíc, které můžete v případě potřeby přidat."

Čistící prostředek

Pokud chcete, aby vaše každodenní rutina byla efektivní, je čištění (tj. mytí obličeje) naprosto nejdůležitější. Za celý den se na pleti nahromadí množství nečistot, přebytečný maz, póry ucpávající make-up, takže je důležité, aby se všechno večer smylo a pleť se vyčistila. V noci se na naší pokožce také může hromadit pot, olej a odumřelá pokožka, takže je nutné pleť čistit i ráno. Hledejte recepturu, která příliš nevysouší. Ideálně pleť vyčistěte večer dvakrát - nejprve odličte čistícim prostředkem, který se oplachuje, abyste odstranili make-up a nečistoty a poté dočistěte pleť přípravkem bez oplachování (jako je micelární voda), tím odstraníte přetrvávající nečistoty. Pokud nosíte řasenku nebo oční stíny, možná budete chtít použít samostatně odličovač, který je vhodný na citlivé oční okolí, nepoškodí ani nenarušuje jemnou pokožku kolem této oblasti.

Marionnaud signature

Tonikum

Tonizované vody jsou oříškem i pro zkušené uživatele péče o pleť! Dnešní tonika už neobsahují moře alkoholu, jak tomu bývalo dříve, ty moderní mají výživnější a jemnější receptury, které vyhovují všem typům pleti a rozhodně nenechávají pokožku vyprahlou. Jsou volitelným krokem péče o pleť a přidávají další „posílení“ hydratace a antioxidantů, používají se mezi očištěním a sérem. Pracují také na vyvážení pH pokožky a umožňují sérům a hydratačním krémům účinnější a rychlejší vstřebávání. Tradičně se aplikují vatovým tamponem, které však mohou nasát hodně produktu, takže nejlepším způsobem je aplikovat je čistýma rukama a na obličeji jemně vklepat (populární korejská metoda). Zatímco tonikum bylo tradičně považováno za „výživné a uklidňující“, v posledních letech je velice populární obohacovat je o kyseliny AHA a BHA, které odlupují pokožku na buněčné úrovni a zanechávají ji hladkou a zářivou.

Esence

Inspirováno korejským rituálem každdodenní péče o pleť. Esence je založená na vodě, funguje podobně jako tonikum a dodává pokožce další přísun hydratace a živin. Obzvláště dobrá je pro suchou nebo dehydrovanou pleť. Nejjednodušeji se aplikují ty ve spreji, protože ještě navíc příjemně osvěžíí. Nezapomeňte je přibalit na dlouhé cesty, můžete je použít kdykoliv a kdekoliv.

Marionnaud signature

Sérum

Séra jsou známá svými lehkými texturami, rychle se vstřebávají, jsou intenzivní a cíleně ošetřují konkrétní problémy. Sérum si můžete vybrat v závislosti na typu nebo stavu pleti (např. na jemné linie, pigmentaci, vrásky, skvrny, dehydrataci nebo zarudnutí). I když máte „normální“ typ pleti, měli byste stále používat sérum bohaté na antioxidanty, ty pomáhají opravovat a chránit před každodenním znečištěním a sluncem. Protože séra mají tendenci obsahovat vysokou koncentraci účinných látek, pokud jich použijete více najednou mohou způsobit podráždění, nebo tím můžete nechtěn snižovat jejich účinky. (přemýšlejte o tom jako o vaření jídla - pokud používáte příliš mnoho silných ingrediencí, chutě se prosmísí a vám se může udělat špatně!) Séra s retinolem, lze aplikovat pouze na noc (protože vystavení slunci je činí méně účinnými), proto si vždy pečlivě přečtěte pokyny k používání.

Hydratační péče

Zatímco sérum má tendenci zaměřovat se na specifické problémy, úkolem hydratačního produktu je hydratovat a zjemnit vnější vrstvu pleti, posílit vlastní ochrannou bariéru, takže je pleť méně náchylná ke ztrátě vody a podráždění. Noční krémy pro suchou pleť bývají hustší textury, bohaté na oleje a utišující složky. Zatímco pro mastnou pleť jsou obvykle vhodnější lehké, gelové textury neobsahující olej, s přísadami jako je kyselina hyaluronová - hydratují pokožku, aniž by byly těžké nebo mastné. Existují i hydrtační péče, které obsahují cílené složky, jako je retinol, antioxidanty nebo kyselina salicylová, které mohou posílit účinky jakéhokoli séra, které jste předtím aplikovali.

Marionnaud signature

Oční krémy

Mnoho lidí má tendenci používat kromě své hydratační péče také oční krém, protože obsahují šetrnější složky, které jsou vhodné při použití na citlivou oblast okolí očí. Oční krémy se zaměřují na specifické problémy, jako jsou váčky, pigmentace, tmavé kruhy a otoky. Můžete si vybrat z mnoha textur, stejně jako oční krémy existují i oční gely a séra. Dalším skvělým tipem je jejich uchovávání v lednici, skvěle pleť osvěží a lépe potlačí zarudnutí a otoky. Kůže kolem očí je nejtenčí, proto oční produkty aplikujte opatrně, šetrně je vklepávejte ukazováčkem a prostředníčkem, aby nedošlo k podráždění, vyvarujte se táhlých pohybů a nijak neroztírejte.

Pleťový olej

Oleje jsou skvělým způsobem, jak "zapečetit" vaše sérum a hydratační péči - a navíc jsou perfektní k antistresové masáži obličeje. Naplněné rostlinnými extrakty a éterickými oleji intenzivně hydratují, zklidňují podráždění a také vyživují i tu nejsušší pleť. Existuje také varianta vhodná pro mastnou pleť, reguluje produkci kožního mazu bez zanechání mastného filmu (marula a marocký heřmánek, dokonce skvěle bojují proti bakteriím a zmírňují příznaky akné) Jiné pracují na uklidnění příznaků stavu kůže, jako je rosacea a brání suchou pleť v chladném počasí. Pamatujte, že stačí jen trošku oleje - několik kapiček zahřejte v dlaních a nanášejte na obličej jemnými pohyby směrem ven.

Marionnaud signature

SPF

Jak vám řekne jakýkoliv dobrý dermatolog, SPF je nejdůležitější součástí každodenní péče o pleť, bez ohledu na typ pleti nebo tón pleti. Slunce je hlavní příčinou stárnutí pleti (i ve dnech, kdy je zataženo), takže použití opalovacího krému každé ráno je nezbytné, pokud chcete zachovat svou mladistvou pleť co nejdéle. Ještě důležitější je, že může pomoci zabránit spálení a tvorbě různých rakovin kůže. Zvolte širokospektrální ochranu (UVA a UVB) s SPF nejméně 30. Ujistěte se, že na pleť používáte ochranu speciálně navrženou pro obličej, vyvarujete se tak ucpaným pórům. Ujistěte se, že používáte dostatečné množství, pokryjte celou tvář a ve velkém horku aplikujte znovu za dvě hodiny. SPF aplikujte jako svůj poslední krok péče o pleť, pod jakýkoliv make-up.

Maska

Na rozdíl od jiných produktů pro péči o pleť, které se buď okamžitě vstřebají do pokožky nebo se po několika sekundách opláchnou, jsou masky navrženy tak, aby zůstaly na povrchu po určitou dobu, takže jejich složky mohou pokožku intenzivně ošetřovat. Hydratační plátýnková maska ​​je skvělá volba před velkou událostí, pokožce poskytuje ještě větší rozjasnění. Zatímco suchá nebo zralá pleť bude nejvíce těžit z krémových masek, uzamykajících vlhkost, které se neoplachují, ale roztírají. Pro mastnou pleť je nejlepší jílová maska, intenzivně absorbuje přebytečné nečistoty a pomáhá minimalizovat póry. „Multi-maskování“ je další velký trend, zvláště vhodný pro kombinovanou pleť - různé masky se aplikují na různé oblasti obličeje, v závislosti na konkrétním problému. Chcete-li se vyhnout podráždění, aplikujte na čistou pokožku a omezte jejich používání jednou nebo dvakrát týdně.

Marionnaud signature

Peeling

Peeling berte jako extrémnější verze čištění pleti. Cílem je zbavit se odumřelých kožních buněk a všech přetrvávajících nečistot, takže kůže je měkčí, méně šupinatá a přetížená (a tudíž méně náchylná k suchosti a nedokonalostem). Exfoliace také mírně dráždí povrch pokožky, což spouští spodní vrstvy pokožky a urychluje se obnova buněk, což pomáhá snížovat pigmentaci, jizvy po akné a podporuje mladistvý jas pleti. Existují dva typy exfoliace: fyzickými exfoliatory se ručně drhne pleť (a odstraňuje se odumřelá kůže) pomocí malých částic; zatímco chemické exfoliatory používají kožní kyseliny k rozpuštění vazeb, držících mrtvé kožní buňky pohromadě. Jen je používejte opatrně a ne příliš často (pokud nadměrně exfoliujete, můžete narušit kožní bariéru a způsobit podráždění). Začněte exfoliací v rámci večerní rutiny dvakrát nebo třikrát týdně.