background image
Vyhledat obchod

MICHAEL EDWARDS

Michael Edwards je mezinárodním odborníkem a velvyslancem klasifikace vůní a skutečným zdrojem všech znalostí o parfémech.

Michael EdwardsV roce 1984 vyvinul „bibli“ vůní, Fragrances of the World, nádherně ilustrovanou databázi parfémů. Díky tomu je hledání nové vůně vzrušující cestou objevování, která vysvětluje vztah mezi 14 různými rodinami vůní. Jeho práce se stala nejdůvěryhodnější referencí v oboru pro klasifikaci – dvakrát byla oceněna prestižní cenou FiFi za technologický průlom.

Edwards je také autorem jedné z nejvýznamnějších knih napsaných o moderní parfumerii. Legendy parfémů: francouzské ženské vůně.

Níže naleznete rodiny vůní uvedené v jeho knihách a online databázi.


Citrus

Citrus

Čisté, osvěžující tóny bergamotu a citronu, mandarinky a limetky, pomerančů a grapefruitu dodávají těmto vůním jejich výrazné, pikantní aroma. Květinové, kořenité a dřevité tóny přeměňují lehkou, osvěžující citrusovou vůni na skutečné vůně. Moderní pižma a čajové akcenty dodávají nejstarší rodině vůní zajímavé rozměry.

Floral

Květinový

Od koncertů jednotlivých květin až po symfonie komplexních kytic – dnešní technologie umožňuje parfumérům klonovat vůni květin, ze kterých nelze tradičními metodami extrahovat žádný olej.

Fruity

Ovocný

Ovoce ze sadu, bobule všech odstínů a závan květin vytvářejí svůdné ovocné květinové koktejly, které lahodně voní.

Amber

Orientální

Smyslná směs zlatavých pryskyřic, opulentních květů, sladké vanilky a pižma uvádí osvěžující citrusové, zelené nebo ovocné vrchní tóny. Nové ěistě ambrové vůně se prosadily na konci 90. let, ale jejich přitažlivost přetrvává.

Woody

Dřeviny

Čisté dřevité tóny obnovují harmonii cedru, pačuli, borovice, santalového dřeva a vetiveru.

Aromatic

Aromatický

Charakteristická levandule a pelargónie se mísí s citrusy, bylinkami a dřevem a vytvářejí vůni, kterou muži považují za příjemnou a ženy za přitažlivou.

Zpět